Blog

 • Do czego służą rekuperatory powietrza?

  O rekuperatorach powietrza mówi się ostatnio coraz więcej. I nic w tym dziwnego – w dobie budowania domów pasywnych i energooszczędnych grają one bardzo ważną rolę. Aby zrozumieć, dlaczego są tak potrzebne, najpierw należy poznać historię projektowania kanałów wentylacyjnych i wynikających z wentylowania pomieszczeń problemów.

 • Jak działają i gdzie są stosowane kurtyny powietrzne?

  Kurtyny powietrzne bardzo często znajdują zastosowanie w różnego rodzaju pomieszczeniach i obiektach cechujących się różnymi rozmiarami. Z powodzeniem działają nawet w budynkach wielkopowierzchniowych. Tak naprawdę bardzo często przechodzimy obok kurtyn powietrznych, nie zdając sobie z tego sprawy.

 • Jak użytkować klimatyzację w miejscu pracy?

  We współczesnych pomieszczeniach biurowych klimatyzacja to standard. Aby jednak klimatyzator zapewniał sprawne i wydajne działanie, musi być prawidłowo użytkowany. Z tego też powodu należy poświęcić nieco czasu nie tylko na dobór odpowiedniej klimatyzacji do biura, a także postawić na profesjonalny montaż, sezonowe przeglądy i dokonywanie niezbędnych prac serwisowych.

 • 10 głównych błędów przy montażu klimatyzatora naściennego

  Montaż klimatyzatora naściennego wymaga nieco wiedzy i umiejętności, z tego też powodu to zadanie warto oddać w ręce fachowców. Profesjonalnie wykonany montaż klimatyzacji to pewność sprawnej i oszczędnej pracy urządzenia.

 • Jak wybrać klimatyzator do mieszkania w bloku?

  Współcześnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów klimatyzatorów dostępnych w różnych przedziałach cenowych. Urządzenia te już dawno przestały być kojarzone wyłącznie z przestrzenią biurową czy użytku publicznego i coraz częściej można je spotkać również w prywatnych domach czy mieszkaniach.

 • Gdzie umieścić klimatyzację w domu?

  Osoby, które zdecydowały się na zamontowanie systemu klimatyzacji w domu, zwykle mają dylemat dotyczący tego, gdzie najlepiej umieścić klimatyzator. O ile w przypadku klimatyzatora przenośnego bez większego problemu możemy zmienić lokalizację ustawienia, o tyle w przypadku jednostek montowanych na stałe należy wybrać określone, optymalne miejsce. Od tego będzie zależał nie tylko nasz komfort, ale również jakość działania urządzenia.

Trwa ładowanie strony...